OHROŽENÍ ELEKTRONICKÉ PENĚŽENKY A JAK SE BRÁNIT

Pozor na bezkontaktní platební kartu!

Čím dál tím více mě trápí pohnutá skutečnost vnucených elektronických platebních forem a jednou z nich je bezkontaktní platební styk. Nejde o to, že se moje peníze mohou v malé částce bez zadaného PINu odčerpat a tím mi ušetří banka čas u pokladny a zbaví mě potřeby přemýšlet nad touto operací, ale jde o způsob anonymního zneužití této funkce bezkontaktního styku.

Dá se to vůbec zneužít?

Ano dá, a když Vám někdo bude tvrdit opak, nevyvracejte mu jej, není to totiž důvod neudělat nic pro prevenci aby se tomu tak nestalo.

Pozor na zneužití karty

Zdroj: Facebook

Jak se tedy dá moje nebo vaše karta zneužít?

Snadno, přiblíží se ke čtečce, kterou se k vám někdo přiblíží. Ano je to tak snadné, ale přece jenom někteří obhájci tvrdí, že to musí být bezprostřední vzdálenost na několik milimetrů. Podotýkám, že do jisté míry pravdu mají, ale ne natolik, abych si myslel, že se některý chytrý prodejce, kterého banka vybavila čtečkou „terminálem“ pokusí vplout mezi lidi a nenápadně jim odčerpávat penízky. To ne, toto zajisté není možné. Banka má tento terminál pod kontrolou a navíc je vybaven velice slabým přijímačem. To je bezpečnostní prvek, kterým Vás autorizuje přiložením platební karty na tento terminál. A navíc odčerpané peníze zase končí v bance, kde se jejich cesta zmapuje.
Věřte, nevěřte, ale pokroucená mysl lidí na opačné straně zákona je stejně vynalézavá jako technologické firmy, které tyto výjimečnosti na nás připravují. Jejich čtečka bude „sakra“ citlivější a to až tak, jako jsou některé turnikety na stejné technologii RFID, vpustí vás už na půl metru a to se to dá ještě zesílit. Čipy RFID jsou pasivní a tak je musí čtečka nalézt a přečíst si několik údajů o vaší kartě. V podstatě to je pouze vaše číslo platební karty, které je i na magnetickém pásku karty a na kontaktním čipu. Všechny ostatní informace řeší přímo společnost Mastercard nebo VISA ve spojení s vaší bankou.
Nyní když máme zesílenou čtečku bude chybět pouze pěšák firmy na Kajmanech nebo v Nigérii, který si terminál jistě nepořídil v české bance. Takže i když vám banka po reklamací a pojištění karty vůči zneužit vrátí peníze, budete muset absolvovat reklamační kolečko byrokracie a možná i nějaký ten výslech na policií.

Máme nějaké východisko?

Ano máme! Prvním krokem je pojistka karty vůči zneužití ve vaší bance a druhým krokem je možnost pořídit si speciální obal na platební kartu a to za pár korun. Tento obal je ze speciálního certifikovaného materiálu a zajistí 100% jistotu, že si nikdo nenačte údaje z vaší platební karty do doby, než ji vytáhnete z pouzdra. Pouzdro je navíc tak tenké a přilehlé, že Vás vůbec neomezí a navíc vypadá skvěle.   Je to skutečně nejúčinnější a nejlevnější jistota, která vás ochrání před zneužitím vaší bezkontaktní karty.

Chcete mít jistotu, že z vaši bezkontaktní platební karty nemůže nikdo odčerpat peníze bez vašeho vědomí?

Myslíte si, že je vaše platební karta bezpečná?

I když se to nezdá, je naše elektronická peněženka ohrožená.

Chraňte vaše osobní údaje proti nelegálnímu zkopírování!

Uchovávejte své platební i jiné karty s elektronickými údaji v ochranných pouzdrech na karty RFID. Tak budou jednoduše, ale účinně chráněné proti otěru i elektronické krádeži.

  • Chrání platební karty, karty na městskou dopravu proti elektronické krádeži.
  • Jednoduché, ale efektivní řešení za velice nízkou cenu.
  • Obal je tenký a lehký, takže se snadno vejde na místo v peněžence určené pro platební karty nebo do kapsy.
  • Speciální vrstva blokuje frekvence radiových vln.

Snadno ověřitelné  – při platbě na terminálu s tímto obalem se z platební karty nic elektronického nepřečte, tudíž nedojde k autorizaci platby.